Informace o nás

 

Oldřich Lapka 1975 / Brno / CZ, autor cestopisného webu www.wudang-foto-kungfu.cz , započal svůj čínský kungfu příběh na své cestě sebepoznání právě v oblasti Wudang, v provincii Hubei v Číně v březnu roku 2009. 

   6 roků - doba úspěchů, neúspěchů, pocitů štěstí a zklamání, proher a výher, každodenního fyzického i psychického tréningu, naplnění i frustrace. Po celou tuto dobu sbíral zkušenosti, příběhy a fotografie života v Číně a také mnoha oblastí bojového umění v jedné z wudangských kungfu škol, a posléze i v taoistickém chrámu Pěti Nesmrtelných, kde se učil umění dlouhověkosti a kde se hlouběji věnoval sebekultivaci a hlubšímu porozumění života v nás a kolem nás. Wudang Kungfu - Taiji - Qi Gong - Meditace - Relaxace - Zkušenosti - Fotografie - Videa - Příběhy a další ... to vše je nyní k dispozici široké veřejnosti.

 

V případě zájmu o informace o budoucích kurzech nám neváhejte zaslat Vaši kontaktní e-mailovou adresu a budete včas, předem a nezávazně informováni o zahájení pravidelných kurzů kungfu, taiji nebo zdravotní a relaxační cvičení qigong 

... originální metoda vedení kurzů pro zvýšení kýženého efektu - uplatňování teorie yin a yang na seminářích i běžném cvičení

 

Cvičíme pro zdraví a štěstí jež pramení z nitra

Historie projektu

Celý tento wudangský projekt začal vlastně už v létě 2006 kdy jsem se rozhodl do Číny se vypravit a absolvovat roční studium. Abych uskutečnil svůj záměr, potřeboval jsem peníze. Usmálo se štěstí a na jaře 2007 jsem odcestoval do USA pracovat a vydělat peníze právě na tento projekt.

Po návratu v lednu 2008, díky potížím s vízi, jsem musel odložit cestu do Číny až na 3. březen 2009. Do té doby probíhala fyzická příprava u nás v ČR.

  • 03.03.2009 - Příjezd Wudangshan, Hubei, Čína
  • 01.09.2009 - Začátek pěti letého programu wudangského wushu
  • 30.08.2014 - Pěti letý kungfu program 2009 - 2014 ukončen
  • 08.10.2014 - Tříměsíční pobyt v taoistickém chrámu Bai Ma Shan ( Chung Yang Cheng 24 generace linie )